Vystoupení z EU: Podmínka nutná, ale ne postačující

Z Evropské unie se stal byrokratický moloch, kterému vládnou lidé odtržení od reality. To dnes už chápe skoro každý. Vystoupení z EU pomůže Velké Británii a stejně tak by pomohlo České republice.

Z EU můžeme vystoupit a zůstat přitom v srdci Evropy. Stačí, abychom si v ČR uspořádali referendum, jako to udělali ve Velké Británii, a můžeme se rozhodnout z EU odejít. Strana svobodných občanů, které jsem předsedou, je pro odchod České republiky z EU. Svobodní současně chtějí, aby naše země dál volně obchodovala s EU i s Velkou Británií, chtějí, abychom dál mohli cestovat po Evropě na občanku. Svobodní zkrátka chtějí zůstat v Evropě založené na dobrovolné spolupráci, a nechtějí být v EU, kde vládne bruselská byrokracie. Svobodní podpoří zákon o referendu, aby se v příštím volebním období mohlo referendum o vystoupení České republiky z EU konat. Když bude většina českých občanů chtít z EU odejít, odejdeme.

Co je na EU špatně

Odchod z EU bude dobrý pro naši zemi, stejně jako bude dobrý pro Británii.

Evropské dotace kazí hospodářskou soutěž a podněcují korupci. Pro naši zemi bude lepší, když své peníze nebudeme posílat do Bruselu, necháme si je a nebudeme žádat o žádné bruselské dotace. Ubude korupce a konkurence mezi firmami bude férová.

Evropská měna euro je jen zdroj hospodářských krizí a pro naši zemi bude lepší zachovat si naši národní měnu korunu.

Imigrační politika EU je jedna velká katastrofa a pro Českou republiku bude lepší, když si zachováme náš azylový systém. Česká republika je otevřená rozumné imigraci – domov zde našly statisíce Slováků, Ukrajinců, Vietnamců. Cizinci se ale u nás musí plně přizpůsobit, nebo jít, odkud přišli. My máme právo rozhodnout, koho k nám pozveme a koho ne.

V EU má náš český hlas váhu asi 2 % a můžeme být kdykoliv přehlasováni. Ostatní země bohužel nechtějí z EU udělat zónu dobrovolné spolupráce. EU nejde reformovat, a proto odejít je čestné řešení, pokud nám vadí, jak EU rozhoduje.

Jakou nezávislou Českou republiku chceme

Abychom nezávislost na EU otočili ve svůj prospěch, musíme pak sami dělat dobrou politiku a nedopustit, aby nám naši politici vládli hůř než Brusel. Jinými slovy, odchod z EU je podmínka nezbytná pro dosažení svobodné, prosperující a bezpečné České republiky, nikoliv však postačující.

Abychom svoji suverenitu uchovali a abychom byli bezpečnou zemí, musíme být připraveni hlídat své hranice. Trvalá ostraha nebude nutná, pokud by hranice hlídaly země na hranici Evropy. Musíme být ale připraveni hraniční kontroly okamžitě obnovit, když se ukáže, že k nám přichází migranti, kteří nemají povolení ke vstupu. Musíme mít armádu schopnou naši zemi bránit před případnou vojenskou invazí a měli bychom být součástí aliance zemí, které čelí podobným hrozbám.

Až odejdeme z EU, budeme moci skoncovat s neefektivní podporou biopaliv a solární elektřiny a spotřebitelům zbyde více peněz v peněženkách. Naše ovzduší a řeky lépe ochráníme, když místo solárů budeme vyrábět elektřinu levněji z jádra a plynu. Odchod z EU nám umožní okamžitě zrušit daň z elektřiny a uhlí, každý tak ušetří na fakturách za elektřinu. DPH na plenky už nebude muset být v horní sazbě DPH, atd. atd.

Odchodem z EU se určitě nevyřeší veškeré naše problémy. Dál budeme svádět naše české souboje o EET, o výši daní, o podobu našeho školství a zdravotnictví. Svobodní budou vždy obhajovat stát, kde daně jsou nízké a kde nikdo nebude čerpat dotační a daňové výhody na úkor ostatních, chceme stát, kde je byrokracie na minimu. Chceme školství, které nevnucuje dětem pokrokářské představy o rodině a státní správu, která lidem slouží, aniž by je neustále špehovala.

Může trvat ještě pár let, než k vystoupení z EU dojde. Svobodní kandidují do Poslanecké sněmovny a vědí, že část svých představ o bezpečné, prosperující a svobodné České republice bude možné realizovat, až naše země nebude svázána pravidly EU. Ale i do té doby můžeme leccos změnit: Snížit všem pracujícím daně a odvody a omezit naše české dotace. Můžeme zrušit povinnou EET a omezit zbytečné české zákazy a příkazy – a také prosadit referendum o EU.

Jak dospět k referendu

Současné parlamentní strany nechtějí referendum o EU. Vláda sice předložila do parlamentu zákon o celostátním referendu, ale napsala do něj, že o členství v EU se hlasovat nesmí. A dokonce ani takto okleštěný zákon parlament neprojednal. Referendum tedy budeme mít, až to dovolí parlamentní strany. Letos ve volbách voliči můžou posílit strany, které referendum chtějí.

Autor: Petr Mach | neděle 26.2.2017 17:28 | karma článku: 36,52 | přečteno: 1466x