Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Samboush

Přání otcem myšlenky :-)

0/0
18.3.2011 15:39

Nhau

Rompuy a Kaddafi ještě v prosinci

Tohle video  (N. Farage) stojí za shlédnutí.

http://blogs.telegraph.co.uk/news/author/danielhannan/

0/0
17.3.2011 15:49

bitkar

karma

R^

0/0
17.3.2011 14:22

James_Raynor

Typický příspěvek Svobodných

Zcela v článku chybí docela důležitá poznámka - článek 140 sice skutečně říká to co tvrdí pan Mach. Ovšem zcela zásadní je označení - "Státy na na něž se vztahuje výjimka"

Podle článku 139 se toto označení používá pro cituji: "Členské státy, o kterých Rada nerozhodla, že splňují nezbytné podmínky pro přijetí Eura". Tzn tvrdit, že na základě tohoto článku je možné členskému státu "vnutit" euro je zcela demagogická a zcestná interpretace a pan Mach to musí vědět.

Nemluvě o politické neprůchodnosti a odporu, jaký by podobný krok vyvolal. Zjevně je snaha účelově manipulovat fakty běžným rysem členů SS-O (pod oficiální zkratkou známa jako Svobodni). O přijetí společné měny rozhodne vláda ČR, tento článek je pouze snahou poplivat EU za každou cenu.

S Pozdravem

James R^EU

0/0
16.3.2011 23:01

James_Raynor

Re: Typický příspěvek Svobodných

Resp o termínu přijetí, opravuji nepřesnost.

0/0
16.3.2011 23:04

OK313

Re: Typický příspěvek Svobodných

Omluvám se, nejsem EU legislativě vykován, ale jak je to se státy o kterých Rada rozhodla, že splňují nezbytné podmínky pro přijetí Eura?

0/0
16.3.2011 23:10

James_Raynor

Re: Typický příspěvek Svobodných

To nejsme asi nikdo:-)

Přiznám se, že jsem nenašel konkrétní článek, který by zodpovídal vaši otázku. Předpokládám tedy, že tyto státy si samostatně určí termín přijetí společné měny a Rada tento termín a přistoupení samotné schválí, nicméně jde čistě o mé předpoklady, jist si nejsem, necméně pokusím se něco najít.

S pozdravem

James

0/0
16.3.2011 23:23

OK313

Re: Typický příspěvek Svobodných

No a není to právě ten problém, na který pan Mach naráží. My jsme se zavázali, že Euro přijmeme. A když budeme splňovat podmínky pro jeho přijetí tak co? Není ten doplněk smlouvy bič na ty státy, které by chtěly kličkovat a nepomáhat tak neodpovědným (zadluženým) zemím?

0/0
16.3.2011 23:29

James_Raynor

Re: Typický příspěvek Svobodných

Je třeba si uvědomit, že tím že jsme se zavázali přijmout euro, se logicky toto přijetí očekává. Pokud chcete kličkovat a vyhýbat se plnění smluv, nutně tím druhou stranu popudíte.

Pan Mach, alespoň jak jsem jeho článek pochopil já, zde uvádí tvrzení, že je možné členskému státu vnutit společnou měnu. To NENÍ pravda. My jako ČR si rozhodneme KDY ji přijmeme. O tom JESTLI se rozhodovalo v roce 2004 v referendu a je to tím pádem pro mě uzavřená otázka. Pokud ji nechcete, vnutilo vám ji legitimní referendum.

James

0/0
16.3.2011 23:37

OK313

Re: Typický příspěvek Svobodných

Nechci dál prodlužovat diskusi na toto téma. Nejsem nějaký apriorní odpůrce Eura, ale tím NENÍ pravda a KDY bych si nebyl tak jist, protože to Rada rozhodne u mě vyvolává nepříjemné asociace a podezření. Konečně, za co že nás to chtějí teď pokutovat? Že nemáme v legislativě nějaké zaměstnanecké penzijní fondy nebo co.

0/0
16.3.2011 23:54

James_Raynor

Re: Typický příspěvek Svobodných

Velmi pravděpodobně by se postupovalo podle odstavce 3 článku 140, ale nechce se mi ho zde vypisovat, pokud mne tedy omluvíte, přiložím pouze odkaz a prohlédnout si jej můžete sám. Všimněte si, že se tam mluví o členských zemích v rámci Rady a dotyčném členském státě, jenž přistupuje.

http://www.euroskop.cz/gallery/54/16344-konsolidovane_fungovani_eu.pdf

S pozdravem

James EUR^

Dobrou noc

0/0
16.3.2011 23:32

Alexandr Špáta

Re: Typický příspěvek Svobodných

I z toho, co jako laici víme - myslím oledně autorova článku - pořád platí podmínka ohledně výše dluhu vůči HDP, jakkoli je nedokonalá. Věta o tom, že ostatní státy nenesou odpovědnost za hospodaření druhých zůstává a to jestli ostatní pomohou těm druhým je také nějak podmíněno. To snad vyplývá i z autorova textu. Že si EU tvoří nějaký svůj vlastní MMM s vlatními mechanismy je snad po zkušenostech s Řeckem jen logické. Jistě pan Mach má pravdu v tom, že máme zatím svou měnu a nemusíme se podílet na ničem - můžeme se zahledět jen sami do sebe. Znovu - buď za to společná měna stojí nebo ne - komplexně, ne jen ze zrovna y izolovaných a krátkodobých hledisek. Není prostě pravdou, že nám euro někdo vnucuje a že nám ho vnutí dokonce v nějakém termínu. My sami jsme se zavázali euro přijmout. Pwn Mach prostě spoustu věcí zamlčuje, něco přežene - prostě napíše jen co se hodí.

0/0
16.3.2011 23:35

bitkar

Re: Typický příspěvek Svobodných

pokud vim, tak vstupem do EU jsme se zavazali k prijeti eura. Tzn., ze jakmile budeme splnovat podminky pro zavedeni eura, tak chte nechte vstoupime do eurozony - zavedeme euro. Ted euro nemame jen proto ze nesplnujeme podminky.

0/0
17.3.2011 14:20

James_Raynor

Haha

0/0
16.3.2011 22:51

Pravda je víc než dukáty

Tak to je hodně drsné

"Podle platných smluv bude o zavedení eura a zrušení koruny v České republice rozhodovat Rada ministrů financí kvalifikovanou většinou podle článku 140, odst. 2 Smlouvy o fungování Evropské unie a to bez účasti České republiky."

Tomu snad ani nelze uvěřit. Druhá sv. válka skončila až nyní a výsledek je, bez ohledu na to, jak naši předci za tuto vlast nasazovali životy, naprosto tragický. EURvRvRv!!

0/0
16.3.2011 20:40

Alexandr Špáta

Re: Tak to je hodně drsné

Zkuste trochu přemýšlet. U opravdu velice jednoduchého "ekonoma" pana Macha by to nemělo být až tak těžké. Domníváte-li se, že jako on, že např. z manželského svazku Vám kynou jen a jen výhody a žádné povinnosti, věřte panu Machovi každé slovo. Ono to není nepřípadné srovnání a nepochybuji, že pan Mach zůstane z ekonomických důvodů svobodný. Ona ta choť může třeba vážně onemocnět nebo může být příčinou nějakého finančně náročného karambolu. Filosofie pana Macha je jasná. Buď to v manželství či EU bude šlapat podle toho, co se jemu líbí - nebo nic "riskovat" nebude. Ono podle jeho představ to nebude nikdy fungovat ani v tom manželství, natož v EU. Stejně jako to manželství skýtá ten svazek s EU vedle výhod i ty nepříjemné závazky. Ideální to nebude nikdy - ani v té EU, ani v tom manželství. Jeho manipulace tkví ve skutečnosti, že naznačuje, že bez EU to ideální bude. Domníváte-li se, že je řešení zůstat svobodný ohledně manželství, že je to ekonomicky výhodnější, jste Machův volič.

0/0
16.3.2011 21:55

Stát je největší zločinec

Re: Tak to je hodně drsné

Nemohu s vámi souhlasit. Jednak jsem ženatý a jednak nikde nevidím, že by Mach psal, že bez EU bude vše ideální. Vymýšlíte si.

0/0
16.3.2011 22:23

Alexandr Špáta

Re: Tak to je hodně drsné

Ale nevymýšlím. Jste ženatý? Tak dejte ostatním jednoduchý recept na šťastné manželství - zejména s výhodami jen pro jednoho. Žádný jednoduchý a ideální recept na to manželství není a neexistuje. Na to jsou lidé příliš různí. A ta paralela si myslím sedí. Ano i v manželství platí, že v něm zůstávat za všech okolností je nesmysl a platí to i pro EU. Jakkoli se to nezdá, takovou situaci v EU nevidím. Průsery jsou od toho, aby se řešili. Je-li pro Vás vždy řešením u každého problému rozvod - prostě jste Machův člověk. Ostatně byl bych zvědav, zda by ten odchod pan Mach, pokud by tu možnost měl, skutečně uskutečnil. Rétorika politika holt dnes musí být na úrovni virálu, aby si ho někdo všiml a aby se dostal do toho parlamentu. Nejsem si tím totiž u něj až tak jistý. On vytváří iluzi, že za všechny naše problémy může EU a ono tomu tak opravdu není. Průsery si dokážeme nadrobit naprosto sami a daleko fatálnější - jen a jen z naprosté nekompetentnosti.

0/0
16.3.2011 22:57

Pavel Brno po smazání

Re: Tak to je hodně drsné

Zlobte se na mě, ale za Vašimi uhlazenými větami, které na první pohled vypadají logicky a přívětivě, se skrývá hnida  s nataženou rukou, která chce okrást kohokoliv, kdo půjde okolo. Jste přímo výkvět demagogie - opravdu jsem dosud nic tak jímavého nečetl. Jste mistr a máte moje uznání: ČSSD by Vás ocenila ještě lépe.  Možná Vám chybí v mém příspěvku argumenty - nejsou tam, stejně jako ve Vašem příspěvku, takže jsme si kvit.

0/0
17.3.2011 22:27

detour

Re: Tak to je hodně drsné

Jistě, pokud jen trochu začnete přemýšlet, tak si velice rychle uvědomíte, že Vaše srovnání s manželstvím je přímo neskutečný blábol. EU a manželství? To, co naivním snílkům připadá(lo) jako"svazek z rozumu a lásky", tak čím dál víc vypadá jako "gang bang",a ČR rozhodně nebude ten/ta, kdo se bude "bavit".

0/0
16.3.2011 22:56

Alexandr Špáta

Re: Tak to je hodně drsné

Ale jděte. Trochu přemýšlení by opravdu neškodilo. Buď společná měna je dobrá věc, pak je nutno to, co bylo zanedbáno vyřešit v rámci možností anebo se může stát, že se od společné měny i upustí. Ono všechno na světě stejně jako to manželství skýtá rizika. Chcete-li se rizik vyvarovat, jsem zvědav jak. Ono je docela sranda, že ta rizika smrdí zrovna pravičákovi. Ona mu smrdět budou, pokud tvrdí, že na bolesti světa má v ekonomické oblasti jednoduché recepty, což je případ pana Macha. A ony jednoduché nejsou. Ykuste se trochu poptat jakéhože typu vědy je ta ekonomie a co z toho vyplývá. A jak je to vlastně s vědomostmi ekonomie vůči vlastnímu vývoji společnosti. Pokud si to srovnáte v hlavě, těžko už někdy budete věřit jednak všespasitelné ekonomii jako vědě, stejně tak se probudíte z bludu, že ekonom jako politik je schopen vůbec něco i v té ekonomii vyřešit.

0/0
16.3.2011 23:07

marek,voksay.idnes

Re: Tak to je hodně drsné

výborné přirovnání a přesné;-DR^R^R^

0/0
17.3.2011 7:51

huan

Re: Tak to je hodně drsné

Když přirovnáváte k manželství, určitě víte že některá manželství jsou pouze trápení pro oba a nikdy neměla vzniknout. Ale pokud jsou jenom dva, je to jednoduché, je to jejich volba a každý z nich měl v té věci právo veta.

V případě EU pár lidí v parlamentu a vládě s sebou do toho manželství zatáhne celý národ. I kdyby skutečně představovali vůli 59% obyvatelstva, jak je možné že takovou důležitou smlouvu uzavřou i za ten zbytek který je nevolil a má podložené pochybnosti že náklady budou daleko vyšší než přínosy? (pokračujme v příkladu, budoucí manžel/ka je v celém okolí znám/a notorickým opilectvím a odmítá se léčit).

Navíc 59% zdaleka nepředstavují, já třeba žádné zastoupení v parlamentu nemám, přestože u voleb jsem byl. Takových nás je celkem 985.075 z 5.230.859 započítaných hlasů. 19%, víc než dostala třeba TOP09. Kouzlo bezbřehé demokracie - vzhůru do propasti, 51% poslanců si to přeje, co si myslí lidi nikoho nezajímá.

0/0
17.3.2011 0:25

Alexandr Špáta

Re: Tak to je hodně drsné

Možná jste nečetl všechny mé příspěvky výše. Tolik k té možnosti a riziku, že nějaký svazek nelze udržet. Lhostejno jaký - zda manželství či EU.

To ostatní, co popisujete, je přece riziko demokracie. Chcete-li, stejně nevyzpytatelné. Váš termín - podložené pochybnosti o nákladech. To myslíte vážně? Asi ano. Nicméně v drtivé většině se za tímto termínem skrývá naprostá nedostatečnost a neúplnost informací a je ve většině jen synonymem pro strach z nejistoty živený politiky poskytnutím jen části informací a ty poskytnuté patřičně a vědomě upravené, aby vypadaly důvěryhodně. Ten článek pana Macha je přece přímo krystalickou ukázkou - nemusíte mít ani nějaké zvláštní znalosti ani z ekonomie ani z práva. A tihle ekonomové obvykle doslova plavou právě v právu. Příklad? Klaus a jeho vyjednaná výjimka při podpisu LS. Koho tu vzrušuje, že ač jsme parlamentní demokracie, ten parlament Klaus za přispění premiéra obešel.

0/0
17.3.2011 0:49

marek,voksay.idnes

Re: Tak to je hodně drsné

Manželství 27 lidí ? Vy jste ho někdy viděl a ještě k tomu funkční ?

0/0
17.3.2011 7:52

Alexandr Špáta

Re: Tak to je hodně drsné

U Vás to asi opravdu nemá smysl, ale odpověď Vám dám jednoduchou. Kolik máte v mnoha oprávních společnostech vlastníků? Kolik je členů správních či dozorčích rad? Jistě, čím více subjektů, tím bývá těžší nalézt v čemkoli dohodu. Podle směru Vašich úvah by mezi sebou musely jednotlivé státy na světě mezi sebou řešit věci snad výhradně silou a jakékoli organizace či sdružení včetně politických stran vlastně ani nemohou existovat. Neb se v nich tolik subjektů nikdy na ničem nedohodne. To je totiž jediný logický důsledek tvrzení a aktivit svobodných ve směru k EU - a nepletu-li se, Vy k nim patříte.

To příteli neznamená, že EU je nekritizovatelná. Jinou věcí je umění diplomacie. Ono k prosazení věcí není zrovna nejlepší jen střečkovat, kritizovat vše hlava nehlava a beze smyslu jen z pozice není po mém budu dělat nashvály. A tento článek v této věci je toho přesným důkazem. Jen populisticky upozorňuje, že členství v EU nemá jen výhody - stejně jako v manželství - zcela logicky.

0/0
17.3.2011 9:55

Pavel Brno po smazání

Re: Tak to je hodně drsné

I Vy teoretiku v bačkorách, který se chce skrývat za práci ostatních! Vy si zřejmě v tom právním brajglu medíte a máte u toho dobrý pocit, že jste hvězda, protože se v tom vyznáte lépe, než sousedé. Jistě máte pocit daru od Boha řídit tu přihlouplou smečku okolo. Nejste náhodou povoláním celník, který má v popisu práce kontrolovat zemědělce, jestli makovinu skutečně na honu číslo 12345/123 zaorali? Nebo smysl Vašeho života spočívá v obhájení nezbytnosti svého úřadu vynálezem nové tabulky, kterou zvládne administrovat pouze Vaše sestřenice?  Vaše obhajoba těch nesmyslů z EU tomu víc než napovídá.  Tak se přiznejte: tvoříte hodnoty, nebo klacky pod nohy lidí, kteří mají zbytky selského rozumu ?  Vynesl jste alespoň jednou za svůj život odpadkový koš, nebo na to máte lidi?

0/0
17.3.2011 22:46

James_Raynor

Re: Tak to je hodně drsné

To myslíte vážně?

Přečtěte si po sobě znova svůj příspěvek a přemýšlejte, jestli je nutné lidi jiného názoru poplivat a dehonestovat za každou cenu.

Je mi z většiny zdejších diskutérů špatně, argumenty žádné, o to víc nadávek a urážek.

Tentokrát bez pozdravu

James

0/0
18.3.2011 0:41

Alexandr Špáta

Re: Tak to je hodně drsné

Jo jo s taskovými je radost DISKUTOVAT. :-)

0/0
18.3.2011 1:22

www.mises.cz

Mohou a ne musejí...

Ale tam se píše, že "mohou" a ne že "musejí", takže to nás nezavazuje nijak k tomu, abychom pro nás, jako pro ČR zavedli nějaký pakt stability.

Co mě ovšem zaráží je to, že nám to Euro vnutí ať chceme nebo ne. Jestli je to pravda, tak to pak teda "blicí smajlík".

0/0
16.3.2011 19:29

www.mises.cz

Re: Mohou a ne musejí...

Tedy ne pakt, ale mechanismus.

0/0
16.3.2011 19:30

MMister.com

Re: Mohou a ne musejí...

"Rada po konzultaci s Evropským parlamentem a po projednání v Evropské radě rozhoduje na návrh Komise, které členské státy, na které se vztahuje výjimka, splňují podmínky nezbytné na základěkritérií stanovených v odstavci 1, a zruší výjimky dotyčných států.

Rada rozhoduje po obdržení doporučení přijatého kvalifikovanou většinou jejích členů zastupujících členské státy, jejichž měnou je euro. Tito členové rozhodnou do šesti měsíců poté, co Rada obdrží návrh Komise."

0/0
16.3.2011 21:14

neuman

Pane Machu!

Pane Machu, dokážete jako ekonom vysvětlit, jak je možné, že Češi se nechají vést jako ovce na porážku? Znamená to, že opravdu vyměnili mikrovlnné trouby za svoji zemi a svobodu? Já stále nechci věřit, že v této zemi není žádná skupina lidí, kteří nepodlehli a nenechali se koupit od Evropského svazu, té nové socialistické diktatury! Co dělá Strana Svobodných? Co může udělat obyčejný člověk?;-O

0/0
16.3.2011 19:08

Tramp_007

Re: Pane Machu!

;-D;-D

0/0
16.3.2011 19:45

neuman

Re: Pane Machu!

Chcete naznačit, že Češi, kteří právě vyměňují mikrovlnné trouby za svobodu, jsou k smíchu? Musíte být velký cynik. Docela chápu, že to mnoho lidí nezajímá.Čtu o tom hlasování a dívám se na výsledky: proti byli dva socialisté od ČSSD. To pojednání, o čem se hlasovalo a co to znamená, je ovšem normálnímu člověku naprosto nesrozumitelné a socialista z ODS Nečas k tomu dodává nějaké fráze a lži úplně jako z nějakého zasedání ÚV. Takže moje přesvědčení je, že toto hlasování měli všichni poslanci takto nařízené od předsedů klubů. To vysvětluje tu neexistenci debaty a ten nezájem. Prostě takto to bylo dohodnuto. Vina je bez debaty na všech členech parlamentu a na všech parlamentních stranách.

0/0
16.3.2011 19:59

Rudick

Re: Pane Machu!

To si pletete, Češi nevyměnili svou svobodu za mikrovlnku, protože a) díky EU na žádnou nebudou mít b) mikrovlnky budou brzy prohlášeny za neekologické a tudíž zakázané jako žárovky (plazmy, vany atd).

0/0
17.3.2011 0:47

Pavel Brno po smazání

Re: Pane Machu!

Ke všemu princip magnetronu vymyslel Čech a ani se to nesnažil patentovat, jako např. J. Cimrman.

0/0
17.3.2011 22:57

vodní želva

Jednou třeba Nečasovi poděkujeme.

Tady se hospodaří tak úžasně, že se řítíme do jakési dluhové pasti, takže je dost pravděpodobné, že spíš státy EU budou pomáhat nám než my jim. Docela mě zaujalo Vaše tvrzení o tom, že termín přijetí Eura nám bude jakýmsi direktivním krokem nařízen, navíc bez naší účasti. Přiznám se, že se mi to moc nezdá, což neznamená, že to tak není. Každopádně si ukládám domácí úkol - do zítra 17:40 hodin to prostuduji.  Stejně jsem se chtěl do učebnice "Právo EU podívat" a když do ní koukám, tak samozřejmě mám po ruce  Smlouvu o Evropské unii i Smlouvu o fungování Evropské unie. 

0/0
16.3.2011 17:39

Ubaram

Re: Jednou třeba Nečasovi poděkujeme.

No zas si to nemalujte, Irsko (4.5 mil obyvatel) a Řecko (12 mil) jsou proti půl miliardě obyvatel v EU jak když plivne - jenže když přidáte Španělsko, Portugalsko a Itálii které jsou na tom také bídně jen se o nich nemluví tolik, tak už se bavíme dohromady o 125ti milionech obyvatel v dluzích, a tam už začne být ostro.

Vemte si navíc fakt, že ostatní státy nejsou schopny pomoct jinak, než že si zase půjčí, takže i ty co byly zatím jakžtakž v pořádku se tímhle zadluží až po uši. A vzhledem k tomu že jediná možnost jak ty státy umí umořovat dluhy je natisknout další eura, tak euro provede krásnou inflaci... takže platit eurem pro nás opravdu nebude žádná výhra...

0/0
16.3.2011 18:16

neuman

Re: Jednou třeba Nečasovi poděkujeme.

Pane želvo, to nemůžete myslet vážně! Vy nečtete ty články o tom, jak snižují ratingy, nyní nově Portugalsku, jak další a další státy v EU upadají do finančních potíží a budou dnes už bez pochyb a bez diskuse potřebovat pomoc? Ale od koho přijde ta pomoc? Přece od ČR a ostatních, nikdo jiný přece v EU není! Skutečně si neuvědomujete, že situace se obrací? Pan Mach to vše velmi poctivě a dlouho studuje  a má pravdu! Ale co bude s náma obyčejnýma lidma? Já to taky nechci!;-O

0/0
16.3.2011 18:55

Jednoho krásného dne ...

obávám se, že EU už politiky jednotlivých států

natolik uplatila vidinou koryt v Bruselu, že není síly zvrátit naši cestu do žumpy. bohužel Eu svaz je největší komunistické uskupení jaké tu kdy bylo a jako takové bude krachovat velmi dlouho. hloupé je, že to budeme sponzorovat i my.

0/0
16.3.2011 17:37

neuman

Re: obávám se, že EU už politiky jednotlivých států

Stalo se něco, čemu mnoho lidí neche věřit: ČR vyměnila SSSR za Evropský svaz, jenže ona se sitauce mezitím obrátila jak v Evropském svazu, tak v Rusku a ČR jde zpátky, odkud vyšla: do nějaké verze soft komunizmu či co to je. Chápu, že mnoho lidí podléhá každodenní propagandě, zvláště když trvá dlouho a tato nová soft diktatura na ni má peníze. Přece ale musí existovat v naší zemi skupina těch, kteří se nedali zmást ani koupit?  Co dělat? Pane Machu, co dělá Strana Svobodných?;-O

0/0
16.3.2011 19:03

milanalois

Z EU je nutno vystoupit.

Členství v EU nás čím dál víc ohrožuje.

0/0
16.3.2011 17:23

jirka m

EU je neefektivní spolek

a občany jednotlivých zemí to stojí jen spoustu peněz...

0/0
16.3.2011 17:20

Escoto

.

Přihříváte si polívčíčku do dalších voleb?

0/0
16.3.2011 17:04

MMister.com

Re: .

No a?

0/0
16.3.2011 17:09

vodní želva

Re: .

to bych mu nevyčítal.

0/0
16.3.2011 17:40

Ubaram

Re: .

To nic nemění na tom, že to je pro ČR krajně nevýhodné, a že tu budeme cvakat Řekům, Irům, Španělům, Italům, Portugalcům a dluhy co si nasekali. A protože peníze nemáme ani my, jediná možnost bude sami si půjčit na zaplacení jejich dluhů. A to proto abysme přijali euro kterého se Němci v dnešní době chtějí vzdát, protože pochopili to co říkal od začátku Klaus - nelze mít jednotnou měnu, ale zcela oddělené vlády.

Výsledek je totiž stávající stav - kdyby Řecko nebylo v EU, natisklo by si peníze, proběhla by inflace - ale z dluhů by se nějak dostalo protože by bylo schopno udělat něco s ekonomikou. S Eurem ale nemá jak. My budeme v pozici zadluženého rodiče, který si navíc bere půjčku aby ji daroval synovi závislému na automatech.

0/0
16.3.2011 19:29

Pravda je víc než dukáty

Re: .

Měl byste být rád.

0/0
16.3.2011 20:42

Brutvann

Máte naprostou pravdu ....

Současná EU je cesta do záhuby, spolek špidlovských nýmandů, kteří  nevidí na špičku vlastního nosu.[>-]

0/0
16.3.2011 16:46ŽebříčkyRedakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.